Izolační dvojskla a trojskla

V dnešní době, charakterizované mimo jiné maximálními požadavky na šetření energií ve všech oborech činnosti, musí kvalitní okna disponovat vynikajícími zvukově a tepelně izolačními vlastnostmi a v neposlední řadě také odolností proti rozbití.

Izolační dvojsklo je konstruováno ze dvou tabulí plaveného skla v tloušťkách, které odpovídají funkčním a mechanickým nárokům. Vzdálenost tabulí tvořících dvojsklo vymezuje různě široký a dutý distanční nerezový rám CHROMATECH plněný vysoušecím prostředkem - ten zabraňuje kondenzaci vodních par mezi oběma skly. Obvodové spojení tabulí skel a distančních rámů je provedeno velmi přilnavým a trvale plastickým tmelem, jehož hlavním úkolem je působit jako bariéra proti pronikání vlhkosti do meziprostoru izolačního skla. Vnější obvod tabulí skel a distančních rámů je vyplněn pružným tmelem s výbornými fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Celá konstrukce obě tabule skla hermeticky uzavírá.

Všechna okna vyráběná společností RI OKNA a.s. jsou standardně vybavena izolačním dvojsklem s označením CLIMAPLUS.

Izolační skla

a - sklo
b - vzduchová dutina
c - dist.rám CHROMATECH
d - vysoušecí prostředek
e - trvale plastický tmel
f - trvale pružný vulkanizující tmel

Izolační trojskla

Izolační trojskla jsou ideálním řešením úspory tepla. V dnešní době klimatických změn a stále stoupajících cen energií je třeba hledat nová stavební řešení, která povedou ke snižování nákladů na vytápění a k redukci emisí CO2. Zvyšování tepelné izolace staveb je klíčem k úspěchu. Tomu přispívá i nová generace oken s výkonnými izolačními trojskly.

Izolační trojskla poskytují maximální izolaci před tepelnými úniky a zaručují optimální příjem tepla zvenčí. Trojsklo dosahuje při stejném tepelném zisku dvakrát lepší tepelné izolace než standardní izolační dvojskla. Izolační trojskla jsou velmi úspěšným řešením úspory tepla. Své uplatnění najdou zejména u nízkoenergetických domů a dále u těch zákazníků, kteří vyžadují ty nejlepší tepelně izolační parametry.

Hlavní součástí izolačních skel (trojskel i dvojskel) jsou pokovená skla. Pokovené sklo souží ke snížení prostupu tepla zasklením tím, že díky nízké emisivitě vyzařuje na chladnou stranu mnohem méně tepelného záření, než by vyzařovalo běžné sklo o stejné povrchové teplotě. A dále i tím, že se tepelné záření dopadající na sklo z vyhřáté strany, odráží nazpět. Pokovením skla se tak docílí velmi výhodných vlastností oken, které v období vytápění propouštějí z vytápěného prostoru ven mnohem méně tepla a naopak v letním horkém období zamezují nadměrnému oteplování interiéru.

Izolační trojsklo je klasické izolační dvojsklo, u kterého je k nepokovenému sklu přilepen distanční rámeček s dalším pokoveným sklem. Vznikne tak trojsklo s dvěma vnějšími pokovenými skly a jedním obyčejným plochým sklem uprostřed. Meziprostor je vyplněn inertním plynem.

Další významnou předností je zvýšení povrchové teploty vnitřního skla. To vede k tomu, že se v podstatě zcela eliminuje vytváření kondenzátu na ploše skel a při použití tzv. teplého distančního rámečku mezi skly i rosení na okrajích skel. Zároveň se tím brání tvorbě plísní, čímž přispívá ke zdravému bydlení.

U trojskel, lze zejména přední sklo nahradit dle potřeby a účelu jiným sklem, které izolačnímu sklu dodá další požadované vlastnosti jako např. bezpečnost a nebo mu dodá estetický vzhled např. použitím gravír nebo vitráží, což nijak nesníží izolační vlastnosti.

Tepelně izolační dvojskla - CLIMAPLUS

CLIMAPLUS je vysoce hodnotné izolační dvojsklo nové generace splňující vysoké požadavky na účinnou tepelnou izolaci.

Zvláštní znak skel CLIMAPLUS představuje vrstva z ušlechtilého kovu na povrchu skla v meziprostoru. Můžeme si ji představit jako neutrální a neviditelný povlak, který odráží pronikající teplo zpět do místnosti. Ke zlepšení tepelně izolačních vlastností a hlavně pro vytvoření ochranné atmosféry pro pokovenou vrstvu se meziprostor plní plynem s nízkou tepelnou vodivostí: argonem, případně kryptonem.

Zvukově izolační skla - CLIMAPLUS ACOUSTIC

CLIMALIT ACOUSTIC - PROTIHLUKOVÁ IZOLAČNÍ DVOJSKLA Stálé zatížení organismu hlukem střední a vysoké intenzity může vést až k poruchám optimální funkce sluchového ústrojí člověka. Proto se očekává, že okna a zasklené plochy budou poskytovat ochranu před nadměrným hlukem. Hluk může způsobit vážná onemocnění. Statisíce domácností jsou neustále vystaveny značnému hluku přicházejícího z vnějšího prostředí. Důležitý úkol tlumit tento hluk může plnit moderní izolační dvojsklo CLIMALIT ACOUSTIC. Chrání spolehlivě před tzv. hlukovým smogem, který se dnes stává především vě větších městech hlavní zátěží spolu se znečištěním vzduchu.

Není ovšem "hluk" jako "hluk". Rušivé spektrum hluku se skládá z několika frekvencí, které jsou různě intenzivní. Některé frekvenční rozsahy jsou pak hlasitější a tedy i rušivější než jiné. Výběr vhodného protihlukového opatření proto musí být odpovídat povaze a intenzitě zdroje hluku. Při tlumení zvuku jde totiž o to, aby se zvuky s vyšší intenzitou utlumily silněji. Každá konkrétní situace má své vlastní rozdělení kmitočtů, i když střední hladina hluku může být veskrze stejná.

Bezpečnostní skla

Sklo zajišťuje aktivní i pasivní bezpečnost. Pasivní bezpečnost je ochrana člověka před vážným zraněním způsobeným sklem samotným. Aktivní bezpečnost spočívá v ochraně člověka nebo jeho majetku před napadením třetími osobami.

Jak fungují bezpečnostní skla?

  • ESG, RESTEX: tvrzené bezpečnostní sklo je díky svému speciálnímu tepelnému zpracování při výrobě zvláště odolné proti prasknutí. Jestliže přesto k jeho prasknutí dojde, rozpadne se na malé tupé střepy, které nemohou způsobit poranění.
  • VSG, CONNEX: v případě lepeného bezpečnostního skla se spojují dvě nebo více skleněných tabulí pomocí fólií, takže sklo drží v rámu stále pohromadě.
  • DRÁTOSKLO: zabezpečuje pasivní bezpečnost díky drátěnému pletivu uvnitř, které drží střepy pohromadě.

Protisluneční skla - SOLAR CONTROL

Trend směřující k transparentní architektuře si žádá stále více skla. Velké prosklené fasády v kancelářských budovách mohly být realizovány v praxi až díky speciálním sklům, která chrání před slunečním zářením. Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru a snižují energetickou náročnost i výkonovou zátěž klimatizace, čímž šetří energii a aktivně tak přispívají ke zlepšování životního prostředí.

SOLAR CONTROL je názvem zahrnujícím různá protisluneční skla. Všechny výrobky této skupiny je možné vybavit příslušnými doplňkovými vlastnostmi, ať už je to schopnost tepelné či zvukové izolace, odolnost proti vloupání, ochrana osob, ochrana před úrazem nebo požárem. Pro konkrétní situaci je možná téměř každá kombinace. Zisk solární energie se vypočítá z hodnoty "g" a slunečního záření, které závisí na orientaci skel podle světových stran. Čím vyšší je hodnota "g", tím vyšší jsou energetické zisky - a o to silnější zahřívání interiéru. Podle druhu použitého skla lze zachytit až 82 % sluneční energie, propustnost světla činí 17 až 66 %. Samozřejmě všechny výrobky mají vynikající tepelně izolační vlastnosti ("U" až 1,1 W/m2K).

Ornamentní skla

Nejčastější typy ornamentních skel:

Kůra Silvit Chinchila Chinchila bronz

Kůra

Silvit

Chinchila

Chinchila bronz

Delta mat Delta bronz Crepi Krizet

Delta mat

Delta bronz

Crepi

Krizet

Master carre -Dominos Madras pave Madera Konfeta

Master carre -Dominos

Madras pave

Madera

Konfeta

Flutes mat Gothic -Altdeutsh Kathedral klein Niagara

Flutes mat

Gothic -Altdeutsh

Kathedral klein

Niagara

Paterned glass

Paterned glass

Kompletní nabídku ornamentních skel najdete na naší prodejně.

Bezplatná kalkulace

Nechte si vypracovat kalkulaci poptávky bez závazků. Vyplňte jednoduchý online formulář a my se Vám ozveme s vyhotovenou orientační cenou zakázky.

Nebo nám zašlete online vzkaz