VÝHODY DVOJSKLA

DvojskloNa prvním místě je to nižší pořizovací cena. Ideální jsou proto do standardních bytů v obytných domech.

Dvojskla jsou také lehčí než trojskla a stačí jim méně robustní, levnější profily – další zdroj finančních úspor.

Za slunných zimních dnů propouštějí více slunečního svitu a místnost vyhřívají lépe než izolující trojskla. Tím dochází k úsporám za vytápění.

VÝHODY TROJSKLA

TrojskloLepší tepelně izolační parametry trojskel účinněji brání prostupu tepla v létě dovnitř a v zimě ven. Jsou proto ideální i pro novostavby v pasivním a nízkoenergetickém standardu.

Vyšší hmotnost trojskel vyžaduje použití robustnějších profilů, které ovšem dále zlepšují celkové tepelně izolační vlastnosti okna.

Trojskla jsou odolnější i vůči rosení a pronikání hluku.

JAK SE TEDY ROZHODNOUT?

Především se řiďte hodnotami prostupnosti tepla celým oknem (Uw). Hodnota výrazně závisí na zvoleném materiálu, konkrétním profilu i velikosti oken. U nízkoenergetických a pasivních staveb je vhodné volit kvalitní trojskla. Trojskla jsou odolnější např. i vůči rosení a pronikání hluku. U starších budov s horšími hodnotami PENB, u menších oken nebo u trvale neobývaných objektů je možno použít jen dvojskla, protože větší část tepelných úniků půjde na vrub celé stavební konstrukci domu.

Nezapomeňte, že přehřívání budovy v horkém letním období účinně zpomalují žaluzie, markýzy a další prvky stínicí techniky.

Bližší informace pro správný výběr skel vám ochotně podají naši technici, případně věc konzultujte s projektantem vašeho domu.

KAM DÁL...

Zasklení Rosení oken Plastové profily Hliníkové profily Kde nás najdete
Izolační dvojsklo, trojsklo a další Rosení oken Plastové profily RI OKNA Hliníkové profily RI OKNA Kde nás najdete

Bezplatná kalkulace

Nechte si vypracovat kalkulaci poptávky bez závazků. Vyplňte jednoduchý online formulář a my se Vám ozveme s vyhotovenou orientační cenou zakázky.

Nebo nám zašlete online vzkaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)