IZOLAČNÍ DVOJSKLA A TROJSKLA

V dnešní době, charakterizované mimo jiné maximálními požadavky na šetření energií ve všech oborech činnosti, musí kvalitní okna disponovat vynikajícími zvukově a tepelně izolačními vlastnostmi a v neposlední řadě také odolností proti rozbití.

Izolační dvojsklo je konstruováno ze dvou tabulí plaveného skla v tloušťkách, které odpovídají funkčním a mechanickým nárokům. Vzdálenost tabulí tvořících dvojsklo vymezuje různě široký a dutý distanční nerezovo-plastový rámeček plněný vysoušecím prostředkem - ten zabraňuje kondenzaci vodních par mezi oběma skly. Obvodové spojení tabulí skel a distančních rámů je provedeno velmi přilnavým a trvale plastickým tmelem, jehož hlavním úkolem je působit jako bariéra proti pronikání vlhkosti do meziprostoru izolačního skla. Vnější obvod tabulí skel a distančních rámů je vyplněn pružným tmelem s výbornými fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Celá konstrukce obě tabule skla hermeticky uzavírá.

Izolační trojskla

Izolační trojskla jsou ideálním řešením úspory tepla. V dnešní době klimatických změn a stále stoupajících cen energií je třeba hledat nová stavební řešení, která povedou ke snižování nákladů na vytápění a k redukci emisí CO2. Zvyšování tepelné izolace staveb je klíčem k úspěchu. Tomu přispívá i nová generace oken s výkonnými izolačními trojskly.

Dvojsklo a trojskloIzolační trojskla poskytují maximální izolaci před tepelnými úniky a zaručují optimální příjem tepla zvenčí. Trojsklo dosahuje při stejném tepelném zisku dvakrát lepší tepelné izolace než standardní izolační dvojskla. Izolační trojskla jsou velmi úspěšným řešením úspory tepla. Své uplatnění najdou zejména u nízkoenergetických domů a dále u těch zákazníků, kteří vyžadují ty nejlepší tepelně izolační parametry.

Hlavní součástí izolačních skel (trojskel i dvojskel) jsou pokovená skla. Pokovené sklo souží ke snížení prostupu tepla zasklením tím, že díky nízké emisivitě vyzařuje na chladnou stranu mnohem méně tepelného záření, než by vyzařovalo běžné sklo o stejné povrchové teplotě. A dále i tím, že se tepelné záření dopadající na sklo z vyhřáté strany, odráží nazpět. Pokovením skla se tak docílí velmi výhodných vlastností oken, které v období vytápění propouštějí z vytápěného prostoru ven mnohem méně tepla a naopak v letním horkém období zamezují nadměrnému oteplování interiéru.

Izolační trojsklo je tvořeno dvěma vnějšími pokovenými skly a jedním obyčejným plochým sklem uprostřed. Meziprostor je vyplněn inertním plynem.

Další významnou předností je zvýšení povrchové teploty vnitřního skla. To vede k tomu, že se v podstatě zcela eliminuje vytváření kondenzátu na ploše skel a při použití tzv. teplého distančního rámečku mezi skly i rosení na okrajích skel. Zároveň se tím brání tvorbě plísní, čímž přispívá ke zdravému bydlení.

Zvukově izolační skla

Rušivé spektrum hluku se skládá z několika frekvencí, které jsou různě intenzivní. Výběr vhodného protihlukového opatření proto musí být odpovídat povaze a intenzitě zdroje hluku. Standardní dvojsklo/trojsklo je složeno ze dvou/tří tabulí čtyř-milimetrového skla. Použitím jedné (nebo více) skleněných tabulí o tl. 6 - 10 mm ve dvojskle (nebo trojskle) dochází ke zvukovému útlumu 36 - 50 dB.

Bezpečnostní skla

Bezpečnostní lepené sklo Connex 33.1Sklo zajišťuje aktivní i pasivní bezpečnost. Pasivní bezpečnost je ochrana člověka před vážným zraněním způsobeným sklem samotným. Aktivní bezpečnost spočívá v ochraně člověka nebo jeho majetku před napadením třetími osobami.

Jak fungují bezpečnostní skla?

  • ESG: tvrzené bezpečnostní sklo je díky svému speciálnímu tepelnému zpracování při výrobě zvláště odolné proti prasknutí. Jestliže přesto k jeho prasknutí dojde, rozpadne se na malé tupé střepy, které nemohou způsobit poranění.
  • VSG, CONNEX: v případě lepeného bezpečnostního skla se spojují dvě nebo více skleněných tabulí pomocí fólií, takže sklo drží v rámu stále pohromadě.
  • DRÁTOSKLO: zabezpečuje pasivní bezpečnost díky drátěnému pletivu uvnitř, které drží střepy pohromadě.

Protisluneční skla

Trend směřující k transparentní architektuře si žádá stále více skla. Velké prosklené fasády v kancelářských budovách mohly být realizovány v praxi až díky speciálním sklům, která chrání před slunečním zářením. Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru a snižují energetickou náročnost i výkonovou zátěž klimatizace, čímž šetří energii a aktivně tak přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Všechny výrobky této skupiny je možné vybavit příslušnými doplňkovými vlastnostmi, ať už je to schopnost tepelné či zvukové izolace, odolnost proti vloupání, ochrana osob, ochrana před úrazem nebo požárem. Pro konkrétní situaci je možná téměř každá kombinace. Zisk solární energie se vypočítá z hodnoty "g" a slunečního záření, které závisí na orientaci skel podle světových stran. Čím vyšší je hodnota "g", tím vyšší jsou energetické zisky - a o to silnější zahřívání interiéru.

Ornamentní skla

Vzorník skel:

Kůra čirá Silvit Činčila čirá Činčila bronz

 Kůra čirá

 Silvit

 Činčila čirá

 Činčila bronz

Delta mat Delta bronz Crepi Krizet

 Delta mat

 Delta bronz

 Crepi

 Krizet

Master carre Madras pave Madera Paterned glass

 Master carre

 Madras pave

 Madera

 Paterned glass

Flutes mat Altdeutsch Kathedral klein Niagara

 Flutes mat

 Altdeutsh

 Kathedral klein

 Niagara

Kompletní nabídku ornamentních skel si můžete prohlédnout v naší prodejně - Kontakt.

KAM DÁL...

Rosení oken Kování MACO Plastové profily Hliníkové profily Kde nás najdete
Rosení oken Kování MACO Plastové profily RI OKNA Hliníkové profily RI OKNA Kde nás najdete

Bezplatná kalkulace

Nechte si vypracovat kalkulaci poptávky bez závazků. Vyplňte jednoduchý online formulář a my se Vám ozveme s vyhotovenou orientační cenou zakázky.

Nebo nám zašlete online vzkaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)