Společnost JKT OKNA Olomouc s.r.o. je tvořena týmem lidí, kteří mají dlouholeté zkušenosti s výrobou, prodejem a montáží převážně plastových oken a dveří vyrobených výhradně v ČR. Svým zákazníkům jsme schopni nabídnout 100% servis, poradenství a kompletní dodávky s plnou pětiletou zárukou. Firem dodávajících okna je na trhu již celá řada. Jen některé však mají plně spokojené zákazníky. Často je slyšet, že ten a ten profil je stejný, má přece stejný počet komor a stejné vlastnosti. Že to a to sklo je shodné a má stejný tepelný odpor. Tento obor však není o profilu a typu zasklení, je především o lidech!

Jak by bylo jinak možné, že dva různí zákazníci mají stejný profil i sklo a přitom jeden je absolutně spokojený a druhý je nešťastný? Mezi spokojeností a nespokojeností stojí výkon zaměřovacího technika, zda dodané prvky sedí jak mají, výkon prodejce, zda vše předem 100% vysvětlí, poradí a upozorní,výkon výroby, zda dodrží předepsané technologické postupy a slíbené termíny, výkon dispečera montáže, zda včas naplánuje a především výkon a přístup montážních skupin. Pokud všechny tyto činnosti vykonávají lidé, kteří mají patřičné zkušenosti a hlavně, pokud je jejich práce baví, je velká pravděpodobnost, že zákazníci budou spokojení. Proto, když mi zákazníci tvrdí, že „ TEN PROFIL JE STEJNÝ „ tak se jen zamyslím a i když vím, že mají pravdu, řeknu „ NENÍ TO O PROFILU, JE TO O LIDECH „. Někteří mi rozumí, někteří však ne.

Společnost JKT OKNA Olomouc sídlí na ul. Wellnerova 3,Olomouc, 77900 v tzv. UŠÁKU. Prodejna je označena logem výrobce RI OKNA. Tento oknařský gigant jsme si zvolili po pečlivém výběru. Přesvědčil nás především 100% kvalitou výrobků, výrobními termíny a výhodnou cenovou politikou. Získali jsme status autorizovaného prodejce RI OKNA ,a.s. pro Olomouc a Olomoucký kraj.

Bude nám ctí, pokud nás oslovíte s Vaší poptávkou na dodávku otvorových výplní pro Váš dům či byt.

Vybírejte s rozumem, ono totiž v této branži často zjistíte, zda jste při nákupu skutečně ušetřili až po pěti a více letech funkčnosti výrobku.

Josef Kühr tel. 773 899 005 riolomouc@mail.ri-okna.cz


Jak vybrat kvalitní plastová okna?

sklad plastových oken

Požádali jsme technologa společnosti RI OKNA Mgr. Pavla Poláška, aby nám vysvětlil technologii výroby kvalitních plastových oken.
Technologa jsme neoslovili náhodou, jde o člověka, který vstupuje do technologického procesu přímo, a nikoliv o pracovníka reklamy nebo marketingu, který skutečnost často upravuje podle svých představ.

Firmy pro vás
Společnost RI OKNA se již sedmnáct let zaměřuje na výrobu a montáž plastových oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 rozšířila společnost svou působnost také o výrobu a montáž oken, dveří a interiérových stěn z hliníkových profilů.

Jak se poznají kvalitní plastová okna od laciných výrobků?
„Rozdíl mezi přesnou profesionální prací a levnými výrobky se nejmarkantněji projeví až po delší době užívání. Naše okna totiž ani po mnoha letech působení vnějších vlivů neztrácejí svou tvarovou stabilitu a zdravotní nezávadnost. Zároveň si bez ohledu na sluneční záření a povětrnostní situaci doživotně zachovávají svou barevnou kvalitu při zcela snadné a nenáročné údržbě. To rozhodně o mnoha laciných výrobcích a napodobeninách říci nelze.“

Vyžaduje výroba plastových oken nějaké speciální technologie?
„Naše společnost využívá špičkové technologie a systémy kvality. V roce 2008 jsme zprovoznili jeden z nejmodernějších výrobních areálů svého druhu v Evropě. Plastová okna a ostatní prvky vyrábíme na obráběcích centrech německé společnosti ELUMATEC®, která patří ke špičkám v oboru.

Technologické vybavení však k úspěchu na trhu samo o sobě nestačí. Klíčem k dobré pověsti našich výrobků je především poctivá a dobře odvedená práce při montáži. Samozřejmostí je také otevřené poskytování všech důležitých informací našim zákazníkům.“

Jakou roli tedy při výrobě oken hraje lidský faktor?
„Naše výroba je téměř plně automatizovaná, takže zde prakticky není prostor pro lidské chyby. V každém případě je každý výrobek, opouštějící naše výrobní závody, dokonale funkční. Přispívá k tomu i několikanásobná průběžná kontrola. Teprve potom jsou naše plastová okna a dveře bezvadně připraveny pro zabudování do stavby.“

Co nejvíce ovlivňuje výslednou kvalitu a vlastně i konečnou cenu plastových oken?
„Naše okna vyrábíme ze značkových profilů SALAMANDER® a PROFILINK®. Samozřejmě při výrobě používáme pouze ta nejkvalitnější skla. Veškeré součásti našich oken a dveří jsou skutečnými originály, ať už jde o izolační dvojskla či trojskla, kování, nebo příslušenství. Je to zkrátka naše firemní know-how, na jehož stálém zlepšování pracujeme již od roku 1994, kdy společnost RI OKNA vznikla.“

Spousta výrobců v poslední době nabízí plastová okna s výraznou, někdy až 60% slevou. Dá se vůbec ještě v těchto cenových relacích hovořit o kvalitě?
„Zákazník by se měl naučit rozlišovat. Nezáleží totiž vždy na výši slevy, ale na konečné ceně. Pokud byla původní cena vysoká, nemusí být ani při velké slevě nákup takového výrobku pro zákazníka ekonomicky výhodný. Ne vždy se také setkáme se srovnatelnou kvalitou a často jsem silně na pochybách o jakosti některých plastových oken. Naše společnost si vybrala náročnější cestu kvality, která je však pro nás i naše zákazníky z dlouhodobé perspektivy jedinou možnou.“

Na co by se měli lidé ptát při výběru kvalitních plastových oken?
„Zákazník by se měl výrobce plastových oken rozhodně zeptat na kvalitu materiálu, který byl při výrobě plastových oken použit. Společnost RI OKNA proto poskytuje maximálně otevřené informace nejenom o parametrech, ale i o možnostech našich výrobků. Vyrobíme-li jen dobrý, nikoli však dokonale funkční výrobek, přiznáme to a nabízíme zákazníkovi náhradní řešení. I to nás výrazně odlišuje od ostatních výrobců plastových oken.“

Zdroj: převzato z odborného časopisu Dům a Zahrada


NÁVOD NA UŽITÍ A ÚDRŽBU NAŠICH PRODUKTŮ

ROSENÍ SKEL

(tvorba kondenzátu vodních par na izolačním dvojskle/trojskle)

Jak vlastně k samotné kondenzaci vodních par dochází?
Normální vzduch obsahuje obvykle vodní páry. Když je tento vzduch ochlazován, roste jeho relativní vlhkost při zachování množství v něm obsažené vody. Množství vodních par, které je vzduch schopen vstřebat, je ale omezené. Když je tato absorpční schopnost překročena, vylučují se vodní kondenzáty. Jedná se o místa rozhraničující prostory s různými teplotami (venkovní a vnitřní), v našem případě plocha tabule izolačního dvojskla či trojskla.

K orosení vnitřní tabule izolačního dvojskla/trojskla dojde v následujících případech:
teplý vzduch se náhle ochladí na studené vnitřní ploše tabule izolačního dvojskla/trojskla (jak je známo, studený vzduch má horší schopnost absorbovat vodní páru než teplý vzduch). Náhlé zvýšení koncentrace relativní vlhkosti v místnosti (tento výskyt kondenzátu se projevuje hlavně v kuchyních, ložnicích a koupelnách). K vzniku vody na spodním dílu rámu může dojít při přímém nárazovém dešti - nejedná se o vadu okna. Konstrukce okenních rámů i křídel zajišťují bezproblémový odvod takové vody a za pomoci otvorů umístěných z vnější strany rámu (jsou kryty okapničkami) umožňují rychlé odpaření vody a jakékoli zbytkové vlhkosti.

Činitel
Druh aktivity
Vlhkost
Člověk
Mírná aktivita
30 - 60 g/h
Středně těžká práce
120 - 200 g/h
Těžká práce
200 - 300 g/h
Koupelna
Vanová lázeň
cca 700 g/h
Sprchování
cca 2600 g/h
Kuchyně
Vařící a pracovní postupy
600 - 1500 g/h
Denní průměr
100 g/h
Pokojové květiny (např. fialky)
5 - 10 g/h
Květiny v květináči (např. kapradí)
7 - 15 g/h
Středně velký gumovník
10 - 20 g/h
Vodní rostliny (např. leknín)
6 - 8 g/h
Volná vodní plocha
cca 40 g/m2h
Mladé stromky (2 - 3 roky)
2 - 4 kg/h
Vzrostlé stromy (25 m)
2 - 3 m2h
Prádlo
Odstředěné
50 - 200 g/h
Mokré
150 - 200 g/h

Příčiny vzniku kondenzace
Nedostatečné větrání nebo nedostatečná tepelná izolace vnějších stěn.
Nedostatky ovlivněné konstrukcí stavby (studené mosty).
Falešné topení, nevhodné umístění (neumístěno pod oknem).
Neodborné užívání, špatně přerušované vytápění.
Nedostatečná cirkulace vzduchu.

Řešení příčin vzniku kondenzace
Doporučená vlhkost v obytné místnosti by neměla přesáhnout 50% a vnitřní teplota 20 - 21°C.
Časté, krátkodobé větrání, kdy nedojde k prochladnutí stěn a nábytku v místnosti.
Vhodnou pomůckou, která může včas informovat o aktuální vlhkosti je hygrometr („vlhkoměr“). Kondenzace většího množství vlhkosti pak není důvodem k reklamaci či seřízení oken, ale pouze ukazatelem, že mikroklimatický režim v místnosti není v pořádku.


VĚTRÁNÍ

(použití otevíravě sklopného kování)

větrání

Poloha kliky k dlouhodobému větrání místnosti.
Poloha kliky ke krátkodobému větrání (nárazové větrání), nebo pro čištění okenních tabulí. Nenechávat okna bez dozoru!
Poloha kliky uzavřeno - místnost bez dozoru, není nutno větrat.
Zvláštní poloha kliky pro provedení mikroventilace.

ÚDRŽBA

(návod na údržbu plastových oken a dveří)

Vaše hliníková okna a dveře nevyžadují téměř žádnou údržbu. Přesto je třeba držet se následujících pokynů a doporučení.

Po montáži a následných zednických pracích je nutno zabezpečit čistotu kování a odtokových drážek v dolní části rámu. Vždy byste měli pečlivě odstranit zbytky ochranné folie z oken, nejpozději do 1 měsíce ode dne montáže. Zbytky malty po stavební činnosti odstraňujte z oken velmi opatrně, nikdy ne nasucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího tekutého prostředku.

K čištění, prosím, používejte vždy jen běžné čistící prostředky s nízkou agresivitou!!!

Dobré okno je více než prostředek pro vpuštění vzduchu a k udržení tepla: je to ozdobný prvek a zároveň i stavební díl, na který jsou kladeny vysoké technické požadavky.

Všechny pohyblivé části a uzavírací místa kování je nutno mazat:
- uzávěry a uzavírací čepy mazat technickou vaselinou
- do všech vodících drážek kápnout pár kapek oleje na spodní táhla
- u částí kování, které mají bezpečnostní charakter, proveďte jednou ročně kontrolu jejich opotřebení
- všechny pohyblivé části a uzavírací místa kování je nutno pravidelně mazat dle potřeby
- je nutno používat jen takové čistící a ošetřovací prostředky, které nenaruší ochranu proti korozi

kování kování


UŽÍVÁNÍ DVEŘNÍ VÝPLNĚ

(základní informace)

Ochranou folii, která je „nalepena“ na celé ploše, odstraňte z dveřní výplně dle možností po zasazení dveří, nejpozději však do 1 měsíce. Dveřní výplně chraňte dostatečnou vzdáleností od topných zařízení, zářičů tepla a otevřeného ohně, rozhodně se vyvarujte i jakémukoli působení ostrých či tvrdých předmětů na výplň. Při běžném používání je naprosto dostačující, jestliže občas omyjete výplň pomocí hadru nebo houby v kombinaci se standardním čistícím prostředkem, který nesmí obsahovat abraziva (Jar, Pur a podobně). K čištění nepoužívejte také organická rozpouštědla, ředidla a chemické látky s neověřeným účinkem, jinak může dojít k nevratnému poškození povrchu výplně bez nároku na uznání reklamace. Doplňky (kování, skla a kliky) se udržují běžnými čistícími prostředky určenými pro daný druh použitého materiálu (Ekover, Pronto, Mr. Propper a další). Údržba a čištění standardního zasklení je v zásadě stejná jako umývání kterýchkoli oken, tedy za pomoci běžných prostředků určených pro tento účel (Okena, Mr. Muscle a další).


PÉČE O VITRÁŽOVÉ PROSKLENÍ

(základní informace)

Nepoužívat čistící prostředky obsahující líh! Čistit pouze tkaninou navlhčenou ve vodě na bázi mýdla a následně ihned vysušit jemnou tkaninou! Pozor na mechanické poškození! Olověná páska je glazurovaná a při mechanickém poškození ztrácí barvostálost!


UŽÍVÁNÍ A PÉČE O VÍCEBODOVÝ ZÁMEK VCHODOVÝCH DVEŘÍ

(všeobecné pokyny a doporučení)

Zámek je vhodné minimálně jedenkrát ročně promazat bezpryskyřičným olejem.

Kliku lze zatížit maximální silou v hodnotě 150 N. Uzamykání dveří provádět pouze pomocí cylindrické vložky či zkušebním klíčem.

Uzamykací elementy nesmí být u otevřených dveří nikdy ponechány ve vysunuté pozici.

Nikdy neovládat současně kliku s klíčem cylindrickou vložkou.

Západka (střelka) ani závora nesmí být nikdy mechanicky opracovávány.

Při zavírání vchodových dveří nepoužívat kliku, zavírat pouze tahem.


Prodejna -interiér 1
Auta RI OKNA
Prodejna -Exteriér 1

Bezplatná kalkulace

Nechte si vypracovat kalkulaci poptávky bez závazků. Vyplňte jednoduchý online formulář a my se Vám ozveme s vyhotovenou orientační cenou zakázky.

Nebo nám zašlete online vzkaz